Instrukcja dla Studentów – Egzaminy Online

Instrukcja dla Studentów

Studencie! Jeśli nie widzisz przycisku “Spróbuj teraz rozwiązać ten test”, prawdopodobnie nie otworzyłeś przeglądarki przez plik konfiguracyjny lub posiadasz złą wersję przeglądarki (wymagana 2.4)!
Sprawdź poniżej rozwiązania problemów, z którymi możesz się spotkać:
Safe Exam Browser – rozwiązanie problemów

Po uruchomieniu pliku konfiguracyjnego, proszę wpisać hasło: ue2020

UWAGA! Przeglądarka SEB została skonfigurowana dla systemów Windows oraz MacOS!

Lista wspieranych antywirusów

Na końcu instrukcji znajduje się mała pomoc dla wytrwałych.

Pobranie plików jest możliwe tylko po zalogowaniu się na konto uczelniane w domenie edu.uekat.pl

Aby przystąpić do egzaminu należy pobrać przeglądarkę SEB , następnie ją zainstalować i NIE URUCHAMIAĆ!

Kolejnym krokiem jest pobranie pliku konfiguracyjnego dla odpowiedniego systemu operacyjnego (Egzamin-Windows lub Egzamin-MacOS) i jego uruchomienie w celu przystąpienia do egzaminu.

UWAGA!! Przeglądarka SEB wykorzystuje przeglądarkę Firefox, dlatego wszystkie czynności np. Google Meet powinny być przeprowadzane w osobnej przeglądarce (chrome, opera, safari itp.)!

Instalacja przeglądarki Safe Exam Browser

1. Ściągamy przeglądarkę (SafeExamBrowser 2.4)z zasobów uczelnianych

2. Korzystając z przeglądarki Chrome, plik zostanie pobrany i ukazany w lewym dolnym rogu przeglądarki, proszę kliknąć na plik.

3. Instalujemy przeglądarkę pamiętając o zaznaczeniu akceptacji. NIE OTWIERAMY PRZEGLĄDARKI PO ZAINSTALOWANIU!

4. Ściągamy plik konfiguracyjny (w zależności od posiadanego systemu) oraz włączamy go klikając (w przypadku przeglądarki Chrome) w dolnym lewym rogu na plik LUB w folderze z pobranymi plikami, prawym przyciskiem myszy na pliku Open with Safe Exam Browser

Na ekranie pojawi się pole logowania do systemu Egzaminy Online.

Aby zalogować się do systemu, należy wybrać przycisk “Zaloguj z Google | uekatp.pl” i użyć maila uczelnianego w domenie edu.uekat.pl

Po zalogowaniu, ukaże się lista dostępnych egzaminów. By ułatwić wyszukiwanie, proszę wpisać nazwę bądź element nazwy egzaminu w wyszukiwarce.

Do egzaminu można zapisać się wpisując klucz dostępu ustalony przez nauczyciela.
Student może zapisać się na egzamin przed jego rozpoczęciem (o ile nauczyciel wyrazi na to zgodę).

Po zapisaniu do egzaminu, pojawi się informacja o przystąpieniu do testu. Test również może zostać zabezpieczony hasłem, które ustali nauczyciel, a następnie poda studentom.

Po zakończonym egzaminie, należy się wylogować i zamknąć przeglądarkę w PRAWYM DOLNYM ROGU znakiem

Studencie! Przygotowany został próbny test, który pozwoli Ci przetestować przeglądarkę SEB oraz oswoić się z egzaminem na platformie egzaminy online.
Tutaj przykładowy test, który jest dostępny w kategorii “Egzaminy wewnętrzne (Testowe)/ALL – TEST DLA WSZYSTKICH – DZIAŁ IT” lub wystarczy, że wpiszesz “ALLT” w polu wyszukiwania egzaminów.

Hasło dostępu do egzaminu: Egzamin4454455542
Hasło dostępu do testu: Egzamin4454455542